Vai esat padomājuši, kāpēc daudzi bagātie cilvēki labprāt dalās savās bagātībās un vēl piebilst, ka nauda neieņem nozīmīgāko lomu viņu dzīvē?
Vai jūs paši esat kādreiz dalījušies savā bagātībā (lai arī kāda tā būtu) un no tā izjutuši prieku?
Tas tiešām tā ir, ka „dots devējam atdodas” un vēl vairāk – „dodot gūtais neatņemams”. Darīt otram to, ko pats vēlētos saņemt ir mūžsena patiesība, ko ir praktizējuši daudzi veiksmīgi un laimīgi cilvēki. Dot otram patiesībā nozīmē to, ka, proti, dzīvot tā, ka Tev ir vairāk nekā pašam ir vajadzīgs. Tas savukārt nozīmē, ka Tu māki sarūpēt vairāk nekā vajadzīgs. Tādējādi Tev ir prasmes, kuras vari iemācīt arī citiem, lai viņiem būtu vairāk nekā pašiem vajadzīgs. Tas viss norāda uz Tevi kā veiksmīgu cilvēku. Cilvēkiem patīk veiksmīgi cilvēki, viņi grib līdzināties veiksmīgiem cilvēkiem un iedvesmojas no viņiem. Veiksme pievelk veiksmi, tāpēc veiksmīgie cilvēki kļūst vēl veiksmīgāki. Tāpat kā bagātie bagātāki.
Vēsturiski ziedošana izpaudās kā desmitā tiesa baznīcai. Lai arī bija laiki, kad tas notika brīvprātīgi piespiedu kārtā, „Desmitās tiesas likums” nav bez pamata un ir darbojies vienmēr un visos laikos. Vēl pirms kristietības ieviešanas zemnieki desmito daļu no savas iegūtās ražas atstāja uz lauka (ziedoja) kā pateicību zemītei par sniegto bagātību. Tas iet roku rokā ar uzkrājumu veidošanu – vēl desmito daļu zemnieki paturēja sev – sēklai nākamajam gadam. Tikai pēc tam var būt runa par kādām citām vajadzībām, maksājumiem utt.
Mīts – man ir pārāk mazi ienākumi, lai ziedotu...
Patiesība – jo mazāki ienākumi, jo vieglāk sākt to darīt. Jūs redzēsiet, ka varat tik pat labi iztikt ar 10% mazāk, bet ieguvums būs daudzkārt lielāks. Īpaši, kad tas kļūs jau par paradumu. Ir taču vieglāk noziedot Ls 5 (no Ls 50 ienākumiem) nekā uzreiz Ls 100 (no Ls 1000 ienākumiem)?
Novēlu katram atrast iespēju piepildīt desmitās tiesas likumu, regulāri ziedojot daļu no saviem ienākumiem savas iedvesmas avotam un aktivitātēm, kuras rūp pašam – tā būtu baznīca, kādas citas organizācijas vai misijas. Ikdienā es atbalstu Latvijas Ornitoloģijas biedrības aktivitātes (piemēram, http://ej.uz/vogo), jo uzskatu, ka vides un dabas aizsardzībai netiek pievērsta pienācīga uzmanība un Latvijas daba ir milzīgs spēka un iedvesmas avots.
Par to, kā nodrošināt lielākas ziedošanas iespējas, jau ir cits stāsts...
Agnis Bušs,
skype: radons10